OL Manufaktura
z zamiłowania do rzemiosła

Realizacje

Wszystkie produkty w sklepie są wykonywane indywidualnie na zamówienie. Autorskie wykonanie i rzemiosło wymagają czasu, żeby zrobić coś wyjątkowego.

Wszystkie produkty w sklepie są wykonywane indywidualnie na zamówienie. Autorskie wykonanie i rzemiosło wymagają czasu, żeby zrobić coś wyjątkowego.

Renowacja lamp industrialnych, Koszarowe Wzgórze, Olsztyn

W tym projekcie wykonaliśmy renowację zabytkowych lamp z zakładów POLAM w Gdańsku Oliwie, znajdujących się wcześniej w obiekcie. Po oczyszczeniu zostały starannie polakierowane i zakonserwowane. Zachowaliśmy z oryginału wszystkie nadające się do dalszego użytku części. Lampy wykonaliśmy tak, aby zachować ich hermetyczność i umożliwić zawieszenie na zewnątrz budynku. Pięknie oświetlają frontową elewację obiektu.

Oświetlenie piwnic zrewitalizowanego obiektu sanitarnego w kompleksie dawnych koszar pruskich, Olsztyn

Lampy z wytwórni ZEOS Wilkasy zapewniają klimatyczne oświetlenie w piwnicach obiektu. Poddane renowacji w ramach której zostały szczegółowo i starannie oczyszczone oraz zakonserwowane.

Udało się zachować wszystkie elementy z oryginalnych lamp, wymieniając jedynie kable i dodając łańcuch, na którym lampy są zawieszone.

Oświetlenie zrewitalizowanego obiektu w zespole dawnych koszar, Olsztyn

5 lamp serii „Belka” znalazło zastosowanie w w tym obiekcie, nadając pomieszczeniu cieplejszego, aczkolwiek eleganckiego charakteru.
Dodatkowo od zewnątrz obiekt oświetlają odrestaurowane przez nas lampy hermetyczne z fabryki ZAOS Wilkasy.